Nem elég, hogy egy egyéni jelölt pártot választ: a pártnak be is kell fogadnia őt. Akit a hat ellenzéki párt közül senki sem fogad be, az nem indulhat el az előválasztáson. Jelenleg a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalomnak hat ilyen jelöltje van és így jártak egy libertárius kispárt jelöltjei is. A Momentumnál azt mondták: az MMM egyik jelöltjét helyi konfliktusok miatt nem fogadták be.
Erre azért van lehetősége, mert aki a jobboldali kispártot jelöli meg, annak második lehetőséget is választania kell, ha nem tudnak frakciót alakítani. A miniszterelnök-jelölt Karácsony Gergely mellett ülve azt mondta: egyre türelmetlenebbül kérik, hogy minden jelöltet vegyenek be az előválasztásba.
„Orwell Viktor” – skandálta a tömeg a Ledvay utcai Fidesz-székház előtt a megfigyelési botrány miatt szervezett összellenzéki tüntetésen. Márki-Zay szerint a hatpárti koalíciót is rá kell venni az elszámoltatásra, Donáth Anna a jelenlévő titkosszolgálatiakat arra kérte, ne semmisítsék meg a bizonyítékokat, a megfigyelt Gyenes Szilárd pedig arról beszélt, elképesztő érzés volt számára szembesülni a lehallgatással.
A hódmezővásárhelyi polgármester a vasárnap este kirobbant megfigyelési botránnyal kapcsolatban közölte, biztos benne, hogy a hódmezővásárhelyi önkormányzatot is lehallgatják.
Márki-Zay Péter sok dologban nem ért egyet azzal a hatpárti ellenzékkel, aminek a vezetésére miniszterelnök-jelöltként vállalkozik: nem tetszik neki a többkulcsos adó, a közmunkás minimálbér és a gyónási titok feloldásának ötlete sem. Szerinte egyedül a Momentum gondolja komolyan az elszámoltatást, az ellenzéki pártok pedig rá sem hederítenek, hiába könyörög nekik. De akkor mit keres egyáltalán az összefogásban? Képviselne-e miniszterelnökként olyan programot, amivel nem ért egyet, és távozna-e a közéletből, ha az ellenzékkel együtt ő is bukna 2022-ben? Nagyinterjú.
A Mindenki Magyarországa Mozgalom által szervezett konferencián az is kiderült, hogy hogyan lehetne elszámoltatni egy kormányváltás után a NER közpénzlopó bűnözőit.
Ifj. Rapcsák András nem ismeri el bűnösségét és azt állítja, hogy részt vett a város elleni kibertámadások elhárításában. A polgármester, Márki-Zay Péter szerint azt kellene megbüntetni, aki utasította a volt önkormányzati cég vezetőjét, és az szerinte csak egyetlen személy lehetett.
Ifj. Rapcsák Andrást első fokon három évre próbaidőre bocsátották a hackertámadásért. Az eljárás folytatódik, mert az ügyészség pénzbüntetésért fellebbezett.
Újpesten gyűltek össze a Fideszen kívüli jobboldali ellenzéki vezetői, Márki-Zay Péter, Bencsik János és Pálinkás József, hogy megvitassák a kormányváltás, illetve az ellenzék lehetőségeit. Mi pedig a helyszínen járva meg is kérdeztük őket minderről. Videó!