Szerdán tárgyalták a Szegedi Járásbíróságon a hódmezővásárhelyi hackertámadás ügyét, amelyben ifj. Rapcsák András, a néhai polgármester fia, az önkormányzati vagyonkezelő egykori vezetője vádlott. Ítélet azonban még nem született, a bíróság új tanúkat és több bizonyítékot kért.
Közjegyző sajnos nem volt.
Megvan az első nagy név, aki elhasalt a miniszterelnök-jelölti előválasztáson: az Új Világ Néppárt vezetője, Pálinkás József nem tudta összeszedni az induláshoz szükséges 20 ezer aláírást. Az MTA volt elnöke szerint a pályát az ellenzéki pártok eleve úgy alakították ki, hogy az nekik lejtsen, de nincs ezért harag, és azt sem bánta meg, hogy elindult a miniszterelnökségért, noha ennek az előválasztásnak sose volt híve. Ha mégis bejutna 2022-ben a parlamentbe, csak bizonyos feltételek teljesülése esetén vállalna kormányzati szerepet, de már úgy gondolja, a nála fiatalabb generációnak kell átvenni a stafétát a politika élvonalában. Interjú!
Ezenkívül legalább harminckét egyéni választókerületi vitát is megrendezne a Gulyás által vezetett Partizán.
Tóka Gábor, a Vox Populi választási és közvélemény-kutatási blog szerkesztője szerint az előválasztáson való részvétel jelenleg erős szimbolikus elköteleződés is az ellenzék felé, ezért nem sok fideszes fog rá elmenni – pedig a saját szempontjukból ez akár logikus is lehetne. A hekkeléshez túl sok erőforrás kéne, és a kockázat is túl nagy.
Három jelölt a hat ellenzéki párt befogadó nyilatkozatának híján nem indulhat el az ellenzéki előválasztáson, egy pedig nem akart pártfrakciót választani. Márki-Zay Péter arra számít, hogy elindulhatnak az összellenzéki jelölt ellen jövőre.
Szerdán a Momentum elnöke már hivatalosan is előválasztási miniszterelnök-jelölt lett – ennek apropóján kérdeztük arról, hogy milyen eredményre számít ősszel. Fekete-Győr elmondta: két miniszterelnök-jelölti vita lesz az első forduló végéig, és a kampányban minden miniszterelnök-aspiráns múltjából előkerülhetnek korábban nem ismert ügyek – az övéből is, csak a többieknek „nagyobb a múltja”. Interjú!