A népszerű katalán rapper elbarikádozta magát, hogy ne kelljen börtönbe mennie, de nem sokáig tudta tartani az állást, a szimpatizánsai pedig összecsaptak a rendőrökkel.
Igenis lehet italt eladni elvitelre, és érdemes a bérleti díj csökkentését vagy átütemezését kérni a bérbeadóktól – mondja az Azonnalinak Pálvölgyi Miklós ügyvéd, aki az elvitelre való kinyitás miatt 60 napra bezáratott és megbírságolt Központot képviseli. Ha viszont valaki polgári engedetlenség keretében nyitott ki, be kell vállalnia a hosszú és kockázatos utat az Alkotmánybíróságig.
Csodálatos elhatárolódásverseny jött ki abból, hogy ki nem szólalt végül fel Ecsenyiék üzletnyitós tüntetésén.
Zoltán az éttermek zárása előtt borokat ajánlott vendégeknek, most Jászberénybe jár feketézni annak a kőművesbrigádnak, akik korábban felújították a borbárt, ahol dolgozott. Február 1-jén a Hősök terén tartott tüntetésen beszéltünk vele.
A TASZ előre szólt az üzletnyitást követelő tüntetés szervezőinek, hogy vállalják fel a szabályszegést és nevezzék tüntetésnek az eseményt. Ezt végül nem fogadták meg, így a TASZ nem fogja képviselni a szervezőket, a résztvevőknek azonban nyújtanának jogi segítséget. Ecsenyi Áron szervező nem bánja a dolgot, azt mondja: így legalább nem mossák össze őket a baloldallal.
Mekkorák a bírságok? Hogyan döntik el, hogy egy eleve tilos tüntetésen melyik tüntető a veszélyesebb? Kérdések, amiket a BRFK közpénzből fizetett sajtósai nem akarnak megválaszolni.
A független parlamenti képviselő szerint a vendéglátósok problémája valós, de a nyitás kockázatos lenne, most a kormánynak kéne kisegítenie pénzzel a vállalkozókat. De azt is elmondta, miért nem ment ki a vasárnapi tüntetésre. Interjú!
Ecsenyi Áron és testvére a TASZ-hoz fordulnak jogi segítségért. A tömeges üzletnyitásban az Azonnali információi szerint alig vesz részt valaki hétfőn, a Hősök terére páran kimentek, de a rendőrség egy idő után mindenkit igazoltatni kezdett, így a vendéglátósok mellett kiálló demonstráció végül szétszéledt, Ecsenyit pedig külön megbüntették azért, mert nem volt rajta maszk.