A Szövetség a Románok Egyesüléséért (AUR) már arra utasítja tagjait, hogy „legalább egy autónyi emberrel” jelenjenek meg az országszerte zajló tüntetéseken. Volt, ahol magyarellenes rigmusok is elhangzottak a hétfői demonstrációkon.
Este 8-ra haza kell érni, és a boltok is csak kora estig tarthatnak nyitva: mindez az egyébként nem is országos érvényű szigorítás kellett ahhoz, hogy a románok kiakadjanak. Mutatjuk, mennyire!
Március 15-én Budapest utcáin három csoport is tüntetett: a szélsőjobb, a libertáriusok és a Gődény György-féle lezárásellenesek. A koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások ellenzése helyezi őket egy platformra, ám viszonyuk korántsem rózsás. Ki mit akar, kit utál és miért? Videóban magyarázunk el mindent, amit a magyar lezárásellenes politikai térképről tudni érdemes!
Újra többezren vonultak utcára a koronavírus-lezárások ellen, a sima szabadságjogokat követelőktől ismét az underground szélsőjobbig és oltásellenesekig terjedt a széles skála. Tucatnyi demonstrálót tartóztattak le.
Szombaton ismét több ezren vonultak utcára az osztrák fővárosban a járványügyi szabályok ellen. A rendezvény főszónoka a szabadságpárti Herbert Kickl volt, aki „egészségügyi apartheidnek“ nevezte Izrael sikeres oltási politikáját. Szerinte se oltásra, se lockdownra nincs szükség. A tüntetők este megostromolták az egyik biztosítótársaság székházát.
A belarusz hatóságok szerint Szvjatlana Cihanouszkaja „hatalmas lázadást” szervezett az elnökválasztás után, és át akarták venni több önkormányzatban is a hatalmat - ezért kérik a Litvániába üldözött politikus kiadatását.
Ismét sztrájkba kezdenek a makói Continental gyár dolgozói, a múlt heti 24 órás sztrájk után immáron határozatlan ideig. A munkavállalók elkeseredettek: szerintük a cég nem hajlandó visszaadni a kollektív szerződés tavalyi egyoldalú felmondásával a jutattásokat, míg az új kollektív szerződésről szóló tárgyalások hat hónap után zátonyra futottak. Így hát nem maradt más lehetőségük, mint a sztrájk, vélik.
Azt is közölte a rendőrség, hogy a minipárt elnökét nem három, csak két óráig tartották bent, miután nem akarta igazolni magát a Gődény-féle tüntetésen.
A Gődény-féle lezárásellenes tüntetésen a legtöbb nyilatkozó nem oltatná be magát, az oltásútlevelet pedig a zsidók sárga csillagához hasonlították. Videó!
Ecsenyi Áron a korábbi tüntetésein összeszedett bírságai miatt nem akarta igazolni magát: bevitték, három óra múlva elengedték, de mint mondja, közben lökdösték és inzultálták.