A koronavírus miatt hónapok óta zárva tartani kényszerülő üzletek kinyitását követelő tüntetést tartottak vasárnap a Hősök terén. De mi lesz a tervezett nyitásból, ha az utolsó pillanatban még szigorúbb szankciókkal fenyegetik a kinyitó vendéglátósokat? Megkérdeztük a szervezőket és a résztvevőket! Videó!
Vasárnap többszáz tüntető részvételével megkezdődött a járvány miatti lezárások elleni tüntetés. A szélsőjobboldaliak és libertariánusok által egyaránt támogatott megmozdulás a hétfői üzletnyitási akció nyitánya.
Hollandia-szerte egymást érik a sokszor erőszakba torkolló zavargások az éjszakai kijárási tilalom ellen, Leidenben azonban az önkormányzat és a rendőrség okos megoldással ment elébe a „kávézás” címszó alatt szerveződő tüntetésnek.
A független képviselő a budapesti orosz nagykövetség előtt tüntet, egyedül – azért, mert egy orosz diáknak a járványra hivatkozva a rendőrség ezt megtiltotta. Az Azonnali a rendhagyó demonstrációról az esemény előtt kérdezte Bencsiket.
A TrumpStore.com-ot is üzemeltető cég azért tette elérhetetlenné az oldalt, mert az elnök megsértette az erőszak reklámozását megtiltó szabályzatukat.
Annak ellenére, hogy Trump hivatalosan is elvesztette az elnökválasztást, még mindig nem hajlandó elismerni a vereségét, ahogy a választóinak jelentős része sem. Trump arra kér mindenkit: tartózkodjon az erőszaktól.
Így döntött a legfelsőbb közigazgatási bíróság, ami szerint úgy is lehet garantálni a tüntetők biztonságát, hogy közben a rendőrség nem alkalmaz egy komoly jogi aggályokat felvető gyakorlatot.
Mindezt ráadásul úgy tették meg a korábbi elnököt, Igor Dodont támogató képviselők, hogy korábban pont ők szavazták meg Dodonnak, hogy irányíthassa a titkosszolgálatot.
Volt petárdázás, üvegdobálás, a rendőrök könnygázt is bevetettek, de egy átlagos focimeccs utáni balhénál komolyabb atrocitás nem történt.
Az iskolai oktatás az otthonról hozott egyenlőtlenségek felszámolásáról kellene szóljon, a távoktatás ezt azonban nem teszi lehetővé, üzenik.