Macron, Merkel vagy Orbán? Vučić vagy Dăncilă? Esetleg Teresa May? Ki fog előbb megbukni? Ez a hét kérdése!
Az idei évben is aktív marad a cseh monarchista közélet: szombaton száznál is többen vonultak fel Prága belvárosában a monarchia visszaállítását követelve.
Belgrádban sorozatban ötödször tüntetett Vučić szerb elnök ellen az eddigieknél még nagyobb tömeg, ami igencsak heterogén. Nacionalisták, putyinisták és liberálisok is tiltakoznak.
Beküldtünk egy igazi székelyt a Demokratikus Koalíció szimpatizánsai közé a szombati kormányellenes tüntetésen, hogy megkérdezzük: mit üzennének a határon túliaknak, miért érdemes most tüntetni Orbán ellen?
A Hallgatói Szakszervezet tagjai örülnek annak, hogy megjelentek a tüntetéseken az ellenzéki képviselők, de azért felteszik a kérdést, hogy mit csináltak az elmúlt nyolc évben. Elfogadhatatlannak tartják, hogy a magyar kormánynak német multik diktálják a törvényeket, és jobban örülnének egy fagyizónak, mint egy pártnak.
Miért maradjon Pécsen egy 18 éves fiatal? Mert itt van az egyetem? Hogy járhasson tüntetni? Vagy inkább csak reménykedjen a politikusokban? Pécsi és Pécs környéki politikusokat kérdeztünk a rabszolgatörvény elleni tüntetésen.
Pécsen akkora tömeg jött össze az év első összellenzéki kormányellenes tüntetésén, hogy még a szervezők is meglepődtek. Megmutatjuk, hogyan és mennyien meneteltek a mínuszokban.
Most szombaton egymás után ötödik alkalommal vonulnak több tízezrek Belgrád utcáira Aleksandar Vučić szerb államfő politikája ellen. A kifelé EU-barát, befelé autoriter politikus megtalálta a tüntetések felelősét: a horvát televíziót és a horvát pártokat.
Székelyeket akasztani kívánó miniszterelnök, exkormányfők újra a pályán, kirúgott főügyészek, senkit nem érdeklő népszavazás, durva csendőrök, ébredő baloldal, és egy elbénázott centenárium: bár Románia csak 2019 első felében veszi át az EU-elnökséget, keleti szomszédainknál már 2018-ban is nagyon ment az élet!