Polak, Węgier, dwa bratanki: a lengyelek szolidarítanak a rabszolgatörvény ellen demonstrálókkal. Három civil szervezet szerda estére szimpátiatüntetést szervezett a varsói magyar nagykövetség elé, a Facebook szerint több mint ezren érdeklődnek. Mi motiválja őket, és eljönnének-e akár Budapestre is tüntetni? A KOD („Demokráciavédelmi bizottság”) mazóviai igazgatósági tagját, Dariusz Bursztynowskit kérdeztük.
Nem csak a focihuligánokról van szó, de az ellenzék szerdai parlamenti akciója óta a szabályok tisztelete is megtört a tüntetők szemében. A rendőrség is határozottabban használja a széles jogosítványait, ez pedig az autoriter rendszerről szóló ellenzéki narratívát igazolja.
„Szelfizünk?” - kérdezte Gyurcsány Ferenc az Azonnali MTVA előtti tüntetésről tudósító újságírójától. Mikor Hutter Marianna azt válaszolta neki, hogy nem, viszont kérdezne párat, a Demokratikus Koalíció elnöke azt mondta, kérdést feltenni a szóvivőnek lehet.
Érdemes lenne megnézni, hol hazudnak a mi pénzünkből, mondta a Momentum elnöke az Azonnalinak. Miniinterjú az MTVA-székház elől.
Hétfőn este több ezer ember tüntetett az MTVA Kunigunda utcai székházánál a rabszolgatörvény, a közigazgatási bíróságokról szóló törvény és a propaganda ellen. A tömeg egy része több kormánypárti médium székházánál is felolvasta a tüntetők öt pontját, amit vasárnap este óta nem mernek felolvasni a köztévében.
Szél Bernadett, Bősz Anett, Demeter Márta, Varga-Damm Andrea, Vadai Ágnes és Lukácsi Katalin vidáman ropták G Ras dalára!