Hadházy Ákos és Szél Bernadett ma mártírok lettek. Erőszakkal kidobták őket biztonsági őrök az MTVA székházából, pedig korábban ők maguk engedték be őket. De hova és mikor mehetnek be csak úgy a parlamenti képviselők, és ha tényleg csinálhatnak ilyet, akkor eddig miért nem nyomtak ilyen akciókat? Meddig kéne elmenniük ahhoz, hogy jogszerűen ki lehessen dobni őket? Ki jelentsen fel kit?
Azokat az MTVA-dolgozókat, akik csak reggel értek volna be munkahelyükre, haza is küldték, a székházban lévő politikusok elől pedig szinte mindent elzártak.
Fotókon mutatjuk, hogyan tüntettek civilek és ellenzéki képviselők a -8 fokos hidegben az MTVA előtt.
Amikor ő a közmédiára kapcsol, akkor mindig a jobbikos politikusok nyilatkoznak, mondta a külügyminiszter a parlament külügyi bizottságában az éves meghallgatásán. Annak kapcsán kérdezték, hogy a közmédia székházából erővel dobtak ki ellenzéki parlamenti képviselőket.
Szánkó, sárga mellény? A földön fekvő Hadházy Ákos? Szerintetek mi lenne a legjobb szimbóluma a tüntetéseknek? Ez a hét kérdése az Azonnalin.
Patthelyzet van: fegyveres biztonsági őrök akadályozzák a képviselőket, hogy bejussanak a köztévé műsorába. A független parlamenti képviselő Hadházy Ákost a földre vitték, négy biztonsági őr kezénél-lábánál fogva vitte ki az épületből. Szél Bernadett élőben közvetített, de őt is kilökték az épületből.
Tömeg gyűlt össze a Kunigunda úton az MTVA székháza előtt. A tömegben volt egy kis pirózás, mire a rendőrök könnygázt fújtak. A politikusok arra kérték az összegyűlteket, hogy maradjanak békések. Éjfél után egy kamerába sikerült beolvasni a követeléseiket, de azt nem tudni, hogy ez mikor kerül adásba. A képviselők az épületben éjszakáznak, kivárják a reggeli élő adást.
A fehér sapka lesz a magyar sárga mellény? Kinek üzentek még Orbánon kívül a transzparenseken? Ki tud a legőszintébben trollkodni egy gázmaszkkal? Ez is kiderül az Azonnali vasárnapi tüntetésen készült fotóriportjából.
Hamar összedobták a kárrendezést, de még többet ajándékoznának a rászoruló gyerekeknek.