Három javaslattal élt az MSZP, a Párbeszéd és az LMP az előválasztás második fordulója kapcsán, melyet még nem biztos, hogy megrendeznek. Ebben többek között olyat javasolnak, amit néhány napja a lebonyolító aHang kampányigazgatója már kész tényként közölt.
A DK az OEVB felmentő döntése alapján bocsánatkérésre szólította fel az MSZP társelnökét azért, mert offshore-ozással vádolta meg a székesfehérvári előválasztási jelöltjüket – Tóth szerint azonban Ráczné Földi Judit így sem tudta érdemben tisztázni magát.
Keddre virradóan összességében már 570 ezren vettek részt az előválasztáson, szavazni kedd este 8 óráig lehet. A magas részvételtől elemzők szerint az egyébként jól szervezett DK tarthat a leginkább.
Az OEVB erről kétharmados többséggel döntött, Ráczné Földi Judit elmarasztalását csak az MSZP és a Párbeszéd támogatta.
A momentumos Bodrozsán Alexandra szerint 2-4 ezer forint körüli összegeket ajánlottak az odabuszoztatott embereknek, ha az MSZP-s Király Józsefet és Karácsony Gergelyt támogatják. (Frissítve!)
Az MSZP-s zuglói országgyűlési képviselő szerint az ellene indított nemtelen támadások miatt úgy döntött: elég volt, visszatér inkább az üzleti életbe, pedig egy tisztességes választáson szerinte nyert volna.
Jakab Péter szerint a Jobbik inkább a kormányváltásért küzd ahelyett, hogy a Farkas Péter Barnabásról előkerült képet elemezgesse. Közben a Márki-Zay Péter-féle MMM még vizsgálja, hogy megvonja-e a támogatását az előválasztáson az ózdi alpolgármestertől.
Vasárnap a várakozásoknak megfelelően az előválasztáson szavazók száma meghaladta a 500 ezret, egyre többen szavaznak online. Aki mindennek nem örülhet, az a DK.
Összesen már 350 ezren adták le a szavazatukat. Az előválasztás első fordulója kedden ér véget.