Az online szavazás különben is a „rászorulóknak” van az OEVB szerint. Szerdán kevesebben szavaztak, mint kedden, de továbbra is magas a részvétel.
A Moszkva tértől a 16. kerületi jártuk be a várost a keddi, rekord részvételű előválasztási napon. Molnár Zsolttól kezdve Gyurcsány Ferencig sok mindenkibe belefutottunk, a vélemények azonban megoszlanak. Fotókkal mutatjuk, mi történt aznap az előválasztások díszletei között!
Jancsó Zita egyéb elfoglaltságaira hivatkozva nem megy el a győri Partizán-vitára, így a momentumos Rehó Tibor egyedül néz majd szembe Gulyás Márton kérdéseivel.
Több mint 62 ezren a sátraknál, 4132-en online szavaztak le az előválasztás legelső napján, ez majdnem annyi, mint amennyien 2019-ben a budapesti előválasztáson összesen voksoltak.
Augusztus után szeptemberben is lassan de biztosan csökkent a bizonytalan szavazók aránya.
Így további két nappal lehet majd szavazni az ellenzéki előválasztáson. Szombaton az előválasztás háttérrendszere váratlanul leállt. Először technikai hibával, később túlterheléses támadással magyarázták a leállást a szervezők.
A Jobbik elnöke szerint Tóth kihívója, Hadházy Ákos annyi bizonyítékot adott át a részére, ami miatt meg kell vizsgálni, hogy a pártja által is támogatott Tóth Csaba valóban korrupt-e, mint ahogy azt Hadházy állítja.
Technikai hibával, ám elindult szombaton az ellenzéki előválasztás. A Republikon Intézet szerint az elkövetkezendő héten 550-650 ezer ember mehet el szavazni, de szerintük az ellenzék már a 400 ezer résztvevő után is sikernek könyvelhetné el az előválasztást.