A válasz röviden: nem tudni. Tóth Csaba szerint biztosan, Hadházy Ákos szerint ez még sok dolgon múlik.
A Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióüléséről tájékoztatva a Fidesz frakcióvezetője azt is elmondta, szerinte azért tartja vissza Brüsszel a helyreállítási pénzeket, hogy a magyar baloldalt helyzetbe hozza a 2022-es választásra, így addig nem is fog fizetni.
Az ATV-s vita másnapján készült közvélemény-kutatás szerint az emberek fele nem is tudott a vitáról. A vitát követők körében Karácsony vezet, de Dobrev ott van a nyomában.
Az előválasztást segítő civilek sajtótájékoztatóján az is kiderült, hogy arról még nem született megállapodás, hogy a miniszterelnök-jelöltek eredményeit milyen formában hozzák nyilvánosságra a második forduló előtt, de aki ott majd szavazni akar, minden bizonnyal újra végig kell mennie a szavazás előtti azonosítási folyamaton.
A zuglói országgyűlési képviselő szerint Gulyás Márton egy interjújában „olyan, kérdésekbe csomagolt vádakat fogalmazott meg” vele szemben, ami kimeríti a rágalmazás fogalmát, így feljelenti a balos műsorvezetőt és távol marad a vitától. Ennek ellenére lesz vita, bár így egyedül Hadházy Ákos fog majd válaszolni, aki megkeresésünkre azt mondta: elmenne a Zugló TV-be is, de csak feltételekkel.
Összesen 775 településen lesz lehetőség személyesen szavazni, és lesznek fix meg mozgó sátrak is.
Ez annak a kezdete lehet, hogy a Momentum az eddig elbaltázott előválasztási helyezkedésből tanulva igyekszik betagozódni az ellenzéken belüli hatalmi tömbök egyikébe, nevezetesen az MSZP-Párbeszéd szövetségébe.
Egymásnak feszült a két szabolcsi jelölt: miután kiszivárgott egy hangfelvétel arról, hogy a helyi előválasztás szocialista jelöltjét segítheti a Fidesz, a jobbikos jelöltet azzal vádolják, elhallgatta, hogy költségvetési csalás miatt indult ellene eljárás. A körzet egyébként erősen fideszes, akárki is lesz az ellenzéki jelölt, nem túl jók az esélyei.