Szerdán lejárt Richard Sulík ultimátuma, és mivel Igor Matovič nem mondott le a miniszterelnökségről, az SaS felfüggesztette részvételét a kormánykoalícióban. Matovičék hárompárti koalícióban is folytatnák, de az egyik koalíciós partnert ez nem érdekli.
A szavazás szabályain nagyon sok minden múlik. Nemcsak az, hogy milyen jó jelöltet választunk az előválasztás indulói közül, de az is, hogy milyen lesz a kampány, kik és mennyien indulnak el a választáson. Ha az ellenzéki előválasztáson több X-es, avagy jóváhagyó szavazással dönthetnénk a jelöltekről, az minden téren jobb lenne, mintha csak egy jelöltre szavazhatnánk.
Mária Kolíková távozása szintén szerepelt Igor Matovič saját lemondásának feltételei között. Az államfő kemény szavakkal bírálta a miniszterelnököt.
A horvát fővárosban májusban lesz polgármester-választás. A szélsőbaloldal jelöltje a felmérésekben már annyira vezet, hogy az első fordulóban egymaga több szavazatot kapna, mint az őt követő három másik jelölt együtt. A második fordulót is nagy többséggel húzná be. Így Zágráb lenne az első kelet-európai főváros, amelynek irányítását átvehetné az újbaloldal.
Az új párt magyar párt lesz, amely a magyarok és a magyarok által lakott régiók egyéb nemzetiségeinek érdekeit is képviselni fogja, és a Híd alapértékeit is továbbviszi.
A király mindkét országban meztelen – csak míg Magyarországon mindent megtesz, hogy ez ne látsszon, addig Szlovákiában nemhogy nem titkolózik, hanem önfeledten táncol pucéran az asztalon.
A szlovák miniszterelnöknek nem ez az egyetlen feltétele, további áldozatokat vár koalíciós partnereitől, az SaS-tól és a Za ľudí-tól is.
Az osztrák kommunisták a stájer fővárosban hagyományosan erősek, már most a második legnagyobb erőt jelentik. Ha most lennének a választások, minden negyedik grazi őket ikszelné, a kommunista jelölt pedig népszerűbb, mint a város jelenlegi konzervatív polgármestere.
Sulík bírálta a szlovák válságkezelést, szerinte Igor Matovič nem képes vezetni a kormányt.
Ha a Mérce egykori főszerkesztője tényleg előválasztást, majd parlamenti mandátumot is nyer, Magyarországon parlamenti képviselethez juthat az újbaloldal. A térségben ezzel lemaradásban vagyunk, a ljubljanai, szkopjei, zágrábi és varsói parlamentekben is ülnek már újbalos pártok. Mutatjuk, kik ők!