Elkezdődött a korábbi katalán kormány egyes tagjainak pere: 12 vádlott áll a bíróság előtt, és emiatt most újra tüntetnek Barcelonában.
Gyurcsány évet ugyan nem értékelt, de legalább ismét megtudtuk, hogy minden lehetséges kérdésre ő a válasz. A DK évértékelőjének olyan volt a hangulata, mint egy prédikációnak és egy kedd délutáni részeg kocsmázásnak együtt.
Az Unióban csak Málta áll rosszabbul e tekintetben. Dél-Amerika meg jobban teljesít, mint Európa.
Európában nem uniós ország vezet a toplistán. Arányaiban pedig durván többen vándoroltak be bizonyos arab államokba.
Az olasz miniszterelnök-helyettes a francia kormány ellen tüntető sárgamellényesek vezetőivel találkozott, ebből lett diplomáciai feszültség.
Összeborult, és közös EP-listát állított a volt technokrata miniszterelnök, Dacian Cioloș pártja, és a Mentsétek Meg Romániát, akik leváltanák a régi politikai garnitúrát. De mire lesz ez elég, és miért sebezhetők könnyen? Na és mennyire szavaznának rájuk a magyarok? Illyés Gergő politológus segítségével veséztük ki.
Fölöslegesen hőbörögtek a székelyföldi románok: sajtófőnöke szerint csak kacsa, hogy Orbán fogadná a pápát.
A marosvásárhelyi orvosi egyetem nem hajlandó létrehozni a magyar kart, miközben angolnyelvű kart már fel sikerült állítani, ráadásul jóval kevesebb diáknak. A magyar tételek alapján vizsgázott hallgatók jelenleg abban sem lehetnek biztosak, hogy elismerik majd a jegyeiket. A MOGYE ügye az a történet, ami a legjobban illusztrálja a román nemzetállam asszimilációs törekvéseit. A diákok tüntetnek, a helyzeten végül a magyar állam által fenntartott Sapientia segíthet.
Bérmegállapodást kötött a szakszervezet a vállalattal, hat napnyi, még az ingolstadti üzemet is napokig leállító sztrájkolást követően újraindulhat a termelés Győrben az Audi-gyárban.
A Sargentini-jelentés elfogadásával az Európai Parlament megindította a hírhedt hetes cikkelyes eljárást Magyarország ellen. Azóta az ügyben nem történt semmi előrelépés, a képviselők viszont aggódnak az azóta történtek miatt, úgyhogy tartottak egy vitát Magyarországról. Sargentini is felszólalt, a fideszes Gál Kinga nyuszikás viccet mesélt, többen pedig a románokat sürgették, hogy csináljanak valamit. Szürreálisnak hangzik? Olvasd vissza!
Ennek a cikknek a tartalma kiskorúakra káros lehet, csak akkor olvass tovább, ha elmúltál 18 éves.
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.